Wystawy

Labirynt ulic. Labirynt ludzi

Labirynt ulic. Labirynt ludzi

Lokalizacja: Galeria Amfilada (ul. Dąbrowszczaków 3, 10-538 Olsztyn; godz. otwarcia: wt-pt 11:00-18:00, sob-nd 11:00-17:00), czas trwania wystawy: 15 września - 1 października 2017. Wernisaż: 15 września 2017 roku, godz. 18:00.

Wystawa fotograficzna pt. Labirynt ulic. Labirynt ludzi jest poszerzeniem poprzedniej edycji zatytułowanej Labirynt ulic. Została zainspirowana człowiekiem osadzonym w mieście jako naturalnym środowisku życia. Wystawa pozwala nie tylko na spojrzenie w to środowisko, ale również na ludzi tam mieszkających. Dla mieszkańców wąskie uliczki starych i nowych miast są codziennością, dla gości jedynie ujęciami z wakacji. Jak wygląda życie człowieka w wiekowych i zarazem nowoczesnych miastach? Czy potrafimy przyzwyczaić się do piękna mijanych każdego dnia ulic? Czy może widzimy piękno tylko w nieznanym? Wystawa prezentuje zdjęcia wąskich uliczek, w których to co wiekowe przeplata się z tym co nowe. Gdzieś pośrodku ich labiryntu znajduje się człowiek, którego autor starał się sportretować, często zapuszczając się w tytułowy labirynt ludzi. Zapraszamy do zapoznania się z serią zdjęć wykonanych w takich miastach jak Bruksela, Calascibetta, Kraków, Orihuela, Palermo, Siena, Sivrihisar, Sofia, Stambuł, Wrocław.


Autor zdjęć Michał Janiak - zawodowo chemik żywności, adiunkt w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie, prywatnie pasjonat fotografii. Urodzony w Koninie, studiował we Wrocławiu. Od kilku lat związany z Olsztynem. Pierwsze fotograficzne szlify zdobywał jako fotograf harcerski. Jego wielką pasją jest fotografia podróżnicza. Z aparatem czuje się pewnie zarówno podczas długich wędrówek po górach jak i w starych, wąskich i wbrew pozorom bardzo dynamicznych uliczkach. W swoich fotograficznych poszukiwaniach inspiruje się człowiekiem i pokazuje świat jako nasze naturalne środowisko. Na jego fotografiach pojawia się człowiek głęboko osadzony w miejscu, w którym żyje. Autor fascynuje się również samym światem nas otaczającym. Tym jak człowiek potrafi go dostosować do własnych potrzeb i jak łatwo się do niego przyzwyczaja.

Pszczoły

Pszczoły

Lokalizacja: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Biblioteka Uniwersytecka (ul. Oczapowskiego 12B, 10-719 Olsztyn), parter, hol; 29 września 2017 roku, godz. 10:00-22:00.

Fantastyczny świat pszczół według Piotra Sochy w formie wielkoformatowej wystawy. Pełne detali, misternie skomponowane ilustracje, dopełnione solidną dawką wiedzy o pszczołach, przeniesione na wielkie płócienne plansze.

Jak skonstruowany jest ul?
Z których roślin pszczoły najchętniej zbierają pyłek?
Jak wygląda strój pszczelarza?

Wszystkiego dowiecie się, przychodząc i oglądając wystawę. Zapraszamy


Fantastyczny świat pszczół wg Piotra Sochy w formie wielkoformatowej wystawy.